За медіанним RPM лідирує освіта й наука ($10,22), за нею транспорт ($5,69). Обидві відриваються від решти, бо їхні відео додивляються до кінця, а рекламодавці платять за таку увагу більше. Решта одинадцять ніш тримаються між $0,33 і $2,98.
Найбільше на YouTube у 2026 році платить освіта й наука, з медіанним RPM $10,22 за тисячу переглядів. Це вчетверо більше за медіану всіх ніш, яка тримається близько $2,30, і приблизно втридцятеро більше, ніж заробляє дитячий контент. Цифри взяті з реальної аналітики YouTube Studio 300 каналів, з якими працює AIR Media-Tech, за кожен монетизований місяць з травня 2025 до травня 2026 року, і всі 13 ніш упорядковано за тим, скільки вони платять за перегляд.
Усередині кожної ніші розкид між каналами більший, ніж відстань між самими нішами. Найуспішніші канали заробляють у кілька разів більше за найслабших, бо на дохід сильніше впливає те, як ведуть канал, а не те, про що він.
Про ці дані
Цифри взяті з реальної аналітики YouTube 300 каналів, з якими працює AIR Media-Tech. Це 3 595 монетизованих канало-місяців з травня 2025 до травня 2026 року, зчитаних безпосередньо з YouTube Studio, а не з оцінок рекламодавців чи сторонніх сервісів.
Кожна цифра є медіаною, тож один вірусний канал не перекосить свою нішу. Чотири ніші (транспорт, новини й політика, їжа й кулінарія, бізнес і фінанси) мали менше десяти каналів і позначені зірочкою. Їхні цифри варто читати як орієнтир.
Окремо ми порахували, скільки платить перегляд на YouTube загалом, і найцікавіше там зовсім не рейтинг ніш. 10% каналів, що заробляють найбільше, забирають 58% усього рекламного доходу, і працюють вони в тих самих нішах, що й усі інші.
Скільки платить кожна ніша YouTube у 2026 році
Найбільше платить освіта й наука, медіанний RPM $10,22. Далі рейтинг щільніший, ніж очікує більшість авторів. Після перших двох ніш розриви стискаються до центів, і важливішим стає не те, у якій із середніх ніш ви працюєте, а те, як ви ведете канал.

Усі 13 ніш за медіанним RPM. Суми в доларах США.
|
Ніша |
Медіанний RPM |
Типовий діапазон (P25–P75) |
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Переглядів, щоб заробити $1 000 |
|
Освіта й наука |
$10,22 |
$2,31 – $19,50 |
$5,91 |
$9,5–$12 |
~98 000 |
|
Транспорт* |
$5,69 |
$3,17 – $9,81 |
$5,88 |
$9,5–$12 |
~176 000 |
|
Лайфстайл |
$2,98 |
$1,77 – $5,24 |
$5,32 |
$8,5–$10,5 |
~336 000 |
|
Новини й політика* |
$2,60 |
$1,79 – $3,62 |
$4,51 |
$7–$9 |
~385 000 |
|
Розваги |
$2,43 |
$0,88 – $5,02 |
$3,98 |
$6,5–$8 |
~412 000 |
|
Крафт і хендмейд |
$2,39 |
$1,00 – $3,90 |
$3,42 |
$5,5–$7 |
~418 000 |
|
Гаджети й технології |
$2,33 |
$0,70 – $3,71 |
$5,73 |
$9–$11,5 |
~430 000 |
|
Музика |
$2,28 |
$1,35 – $4,16 |
$4,05 |
$6,5–$8 |
~439 000 |
|
Їжа й кулінарія* |
$2,25 |
$1,50 – $3,11 |
$4,04 |
$6,5–$8 |
~445 000 |
|
Геймінг |
$2,05 |
$0,70 – $3,62 |
$4,05 |
$6,5–$8 |
~487 000 |
|
Бізнес і фінанси* |
$2,01 |
$0,73 – $5,17 |
$4,84 |
$7,5–$9,5 |
~498 000 |
|
Здоров’я і спорт |
$1,23 |
$0,72 – $1,53 |
$3,54 |
$5,5–$7 |
~810 000 |
|
Дитячий контент |
$0,33 |
$0,16 – $0,88 |
$1,59 |
$2,5–$3 |
~3 014 000 |
Це медіани, а не середні, тож один канал-зірка не перекосить свою нішу. Ніша із зірочкою спиралася менш ніж на десять каналів, тому її цифри орієнтовні.
*CPM рекламодавця є зовнішньою оцінкою, а не ставкою, яку хтось отримує. Наступний розділ порівнює його зі Studio CPM і RPM. Джерело: AIR Media-Tech, дані YouTube Studio 300 каналів, травень 2025 – травень 2026.
Ваш RPM нижчий за медіану вашої ніші?
Ніша задає лише стелю. Те, що тримає вас нижче, ховається в речах, які YouTube Studio не порівнює за вас, як-от частка переглядів без реклами, рекламні паузи й країни, з яких вас дивляться. Команда AIR із 16-річним досвідом і понад 3 000 каналів порівнює ваш канал із каналами вашої ніші й дає план, що змінити насамперед.
Studio CPM, CPM рекламодавця і RPM, що означає кожна цифра
Дохід на YouTube описують три числа, і кожне вимірює своє на різних етапах ланцюжка.
CPM рекламодавця — це те, що бренди платять за тисячу показів реклами на аукціоні YouTube, закупівельна ціна до розподілу доходу. Саме цю цифру оцінюють і публікують сторонні сервіси на кшталт Social Blade. Автор її ніколи не бачить.
Studio CPM — це ціна за тисячу показів за відтвореннями у вашому YouTube Studio. Вона показує, скільки рекламодавець платить за тисячу відтворень відео, у яких була хоча б одна реклама, ще до того, як YouTube забере свої 45%. Studio CPM нижчий за CPM рекламодавця, бо сторонні оцінки відображають пікові сезони, переважно американську аудиторію та преміальні формати авторів, які самі вирішили поділитися цифрами. Реальний рік змішує країни, формати реклами й розміри каналів.
RPM (у довідці YouTube «дохід на тисячу переглядів») показує ваш фактичний заробіток за тисячу всіх переглядів, уже після частки YouTube. У довгих відео автор отримує 55% доходу від реклами. На відміну від Studio CPM, який рахує лише перегляди з рекламою, RPM ділить увесь дохід на всі перегляди, разом із тими, де реклами не було. Канал, де рекламу показує лише 60% переглядів, матиме RPM набагато нижчий за CPM. А канал, де майже кожен перегляд несе кілька реклам, може мати RPM вищий за CPM.
|
Метрика |
Знаменник |
Після частки YouTube |
Враховує перегляди без реклами |
Де ви це бачите |
|
CPM рекламодавця |
1 000 показів реклами |
Ні |
Ні |
Сторонні сервіси, форуми авторів |
|
Studio CPM |
1 000 монетизованих відтворень |
Ні |
Ні |
YouTube Studio |
|
RPM |
1 000 усіх переглядів |
Так |
Так |
YouTube Studio |

Скільки платить YouTube за 1000 переглядів в Україні
Медіани цього дослідження змішують аудиторії з різних країн, а країна важить майже так само, як ніша. Довідка YouTube пояснює, що «різні місцеположення мають різні рівні конкуренції на ринку реклами, тому ціна за тисячу показів залежатиме від регіону». YouTube платить за тим, де живе глядач, а не за тим, де живете ви.
В іншому дослідженні AIR Media-Tech, на 297 каналах до 10 000 підписників (англійською), канали, які дивилися переважно з України, заробляли медіанні $1,39 за тисячу переглядів, близько 63 гривень за курсом НБУ на 5 листопада 2026 року (45,54 грн за долар). Канали з глядачами переважно зі США заробляли $3,46, близько 158 гривень.
|
Країна, звідки переважно дивляться |
Каналів |
Медіанний RPM |
|
США |
70 |
$3,46 |
|
Мексика |
15 |
$1,14 |
|
Україна |
28 |
$1,39 |
|
Індія |
13 |
$0,63 |
|
Азербайджан |
28 |
$0,17 |
Джерело: AIR Media-Tech, дані YouTube Studio 297 каналів до 10 000 підписників, медіани місяців 2–6 після підключення монетизації, у статті How Much Does YouTube Pay After Monetization (англійською). Країни з щонайменше десятьма каналами.
Це невеликі канали в перші місяці монетизації, тож цифра орієнтовна. За даними AIR, RPM каналів з глядачами з України приблизно в 2,5 раза нижчий за американський.
Для каналу з українською аудиторією рейтинг нижче читається так само, але в іншому масштабі. $10,22 освіти й науки, близько 465 гривень за тисячу переглядів, є медіаною каналів з аудиторією з усього світу, а з переглядами з України виплата буде лише частиною цієї суми. Свій RPM ви бачите на вкладці «Дохід» у YouTube Studio, і саме ця цифра має значення.
Чи платить американський ютуб більше
Окремого «американського ютубу» немає. Платформа одна, а ставка залежить від того, звідки глядач. Відео англійською заробляють більше лише тоді, коли їх дивляться зі США, Канади чи Британії. Англомовне відео з глядачами з Індії заробить менше, ніж українське з глядачами з України, бо в Індії медіанний RPM $0,63 проти $1,39.
Зміна країни в налаштуваннях каналу теж нічого не дає. У тому самому дослідженні 89 із 297 каналів мали США як країну каналу. 37 із них дивилися переважно зі США, і вони заробляли $3,39 за тисячу переглядів. Решта 52, з глядачами з інших країн, заробляли $1,69. RPM іде за країною глядача, а не за країною в налаштуваннях.
Перевірити, чи потягне ваш контент іноземну аудиторію, можна без нового каналу, через дубляж уже успішних відео. Як зрозуміти, чи працює дубльована доріжка, ми розібрали в дослідженні багатомовного аудіо за 2026 рік.
RPM за нішами YouTube у 2026 році, детальний розбір
Далі кожна ніша розібрана окремо. Найцікавіше ховається у відстані між CPM ніші та RPM, який вона дає, і ця відстань рідко збігається з тим, що обіцяє гучна ставка. Високий CPM може перетворитися на дрібну виплату, якщо рекламу показує мало переглядів, а скромний CPM може його обігнати, коли формат лишає місце для мід-ролів.
Цей розрахунок за країнами й форматами ми зробили в статті скільки YouTube платить за 1 мільйон переглядів.
- Освіта й наука – RPM $10,22
- Транспорт – RPM $5,69
- Лайфстайл – RPM $2,98
- Новини й політика – RPM $2,60
- Розваги – RPM $2,43
- Крафт і хендмейд – RPM $2,39
- Гаджети й технології – RPM $2,33
- Музика – RPM $2,28
- Їжа й кулінарія – RPM $2,25
- Геймінг – RPM $2,05
- Бізнес і фінанси – RPM $2,01
- Здоров’я і спорт – RPM $1,23
- Дитячий контент – RPM $0,33
Освіта й наука – RPM $10,22
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$5,91 |
$9,5–$12 |
$10,22 |
Виняток із правил, і механіка пояснює чому.
Освіта належить до небагатьох ніш, де сильний Studio CPM ($5,91) майже повністю доходить до RPM. Рекламу показують 77% переглядів, найкращий показник у дослідженні, а кожне відтворення несе 1,84 реклами.
Глядачі приходять з конкретною метою й тримають ставки рекламодавців високими, а довгий час перегляду заповнює місця для мід-ролів. Але є розкид. Верхня чверть освітніх каналів заробляє $19,50, нижня $2,31, розрив у 8,4 раза, найширший серед усіх ніш. Місце нагорі ніхто не гарантує, і залежить воно від каналу, а не від теми.

Транспорт – RPM $5,69
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$5,88 |
$9,5–$12 |
$5,69 |
Друге місце, і роботу тут робить кількість реклами. Транспорт показує 2,55 реклами на монетизований перегляд, найбільше в дослідженні, бо довгі відео про авто, літаки й будівництво лишають місце для кількох мід-ролів.
Тому середній CPM ($5,88) дає RPM $5,69 і випереджає ніші з більшим попитом рекламодавців. Вибірка лише сім каналів, тож точна цифра орієнтовна, але висновок тримається. Формат, що дозволяє мід-роли, вигідніший за гучний CPM. Розкид усередині ніші невеликий (3,1 раза), тож більшість транспортних каналів тримаються в схожому діапазоні.

Лайфстайл – RPM $2,98
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$5,32 |
$8,5–$10,5 |
$2,98 |
Найкращий заробіток у щільній середині й найсильніший аргумент проти гонитви за розміром. Малі лайфстайл-канали (від 10 000 до 100 000 підписників) мають RPM $3,82, майже вдвічі більше за $2,04 у середніх, бо точно націлена аудиторія в платоспроможному регіоні виграє в голого охоплення.
Здорова частка монетизованих переглядів (61%) і впевнений CPM $5,32 тримають ставку. Якщо ви ведете лайфстайл і відчуваєте, що застрягли, дані радять точніше цілитися в аудиторію, а не набирати підписників.

Новини й політика – RPM $2,60
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$4,51 |
$7–$9 |
$2,60 |
Слабкі дані (три канали) і стеля, вбудована в саму тему. Багато рекламодавців за замовчуванням виключають новини й політику, тож аукціон бідніє, і CPM зупиняється на $4,51, попри серйозну дорослу аудиторію.
Кількість реклами нормальна (1,71), частка монетизованих переглядів середня (53%). Обмежує тут попит рекламодавців, а не механіка, і це одна з небагатьох ніш, де сама тема стає стелею. Зростання в четвертому кварталі невелике (+7%), тож сезон майже не рятує.

Розваги – RPM $2,43
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$3,98 |
$6,5–$8 |
$2,43 |
Ніша «всього потроху», і цифри тут як підкидання монетки. Сорок каналів, медіана ($2,43) майже в центрі всіх ніш і широкий розкид у 5,7 раза, від $0,88 до $5,02.
Де опиниться розважальний канал, мало залежить від ярлика і дуже залежить від формату й аудиторії. Середня частка монетизованих переглядів (55%) і 1,64 реклами на перегляд лишають багато простору в обидва боки. Четвертий квартал майже нічого не змінює (+4%), тож ця ніша заробляє рівно весь рік.

Крафт і хендмейд – RPM $2,39
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$3,42 |
$5,5–$7 |
$2,39 |
Ніша, що заробляє більше, ніж обіцяє її CPM. Studio CPM у крафту скромний ($3,42), але 1,90 реклами на перегляд, завдяки глядачам, які додивляються туторіали до кінця, піднімають RPM до $2,39, вище за кілька ніш із вищим CPM. Тут є й відчутний сезонний поштовх (+22% у четвертому кварталі), коли приходять подарунки й новорічні проєкти. Головне тут, щоб відео додивлялися. Що довше дивляться, то більше мід-ролів спрацьовує.

Гаджети й технології – RPM $2,33
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$5,73 |
$9–$11,5 |
$2,33 |
Найнаочніший приклад того, як великий CPM може обманювати. Гаджети мають один із найвищих Studio CPM у дослідженні ($5,73) і CPM рекламодавця $9–$11,5, але RPM лише $2,33, бо рекламу бачить тільки 34% переглядів, один із найнижчих показників. Короткі розпаковки й перегляди «глянути характеристики», з яких одразу йдуть, лишають без оплати дві третини переглядів. Це ніша, де найбільше важить частка монетизованих відтворень. CPM уже є, просто перегляди до нього не доходять.

CPM високий, а виплата маленька?
Найчастіше причина в переглядах, де реклама так і не з’являється, і в тому, де ваші відео втрачають глядачів. Команда AIR знаходить, у якій частині каналу губиться дохід, і дає план, що виправити першим.
Музика – RPM $2,28
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$4,05 |
$6,5–$8 |
$2,28 |
Найбільша ніша у вибірці (45 каналів) і урок про кількість реклами. 1,56 реклами на перегляд, бо музичні відео короткі й лишають мало місця для мід-ролів, тож пристойний CPM $4,05 дає лише $2,28 RPM. Плюс у сезонності. Музика росте на 21% у четвертому кварталі. Для музичних каналів важіль ставки у форматі. Довгі версії, збірки й живі сети відкривають місця для мід-ролів, яких трихвилинний трек не матиме ніколи.

Їжа й кулінарія – RPM $2,25
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$4,04 |
$6,5–$8 |
$2,25 |
Дані орієнтовні (шість каналів), але тут найгучніший сезонний сигнал у дослідженні. +39% у четвертому кварталі, коли заходять рекламодавці святкової кухні й подарунків. Щоденні цифри звичайні (54% монетизованих переглядів, 1,59 реклами на перегляд, CPM $4,04), а розкид найвужчий у таблиці (2,1 раза), тож кулінарні канали тримаються близько до медіани. Стратегія тут календарна. Найсильніші й найзручніші для рекламодавців відео бережіть на жовтень і листопад.

Геймінг – RPM $2,05
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$4,05 |
$6,5–$8 |
$2,05 |
Нижче середини, і дві механіки це пояснюють. Кількість реклами в геймінгу одна з найнижчих у дослідженні (1,44), а молода аудиторія знижує ставки, тож CPM зупиняється на $4,05. Але головне тут розкид усередині ніші в 5,2 раза ($0,70–$3,62). Відстань між геймінг-каналом, якому важко, і тим, що процвітає, набагато більша за $0,28 між геймінгом і гаджетами. Шукати «кращу» нішу мало сенсу, коли розрив $2,92 сидить у вашій власній.

Бізнес і фінанси – RPM $2,01
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$4,84 |
$7,5–$9,5 |
$2,01 |
Три канали, тож медіана хитка, але розкид і календар розповідають усе. У бізнесі розрив у 7,1 раза ($0,73–$5,17), другий за шириною в дослідженні, і найбільший сезонний стрибок серед усіх ніш (+60% у четвертому кварталі), бо фінансові рекламодавці активно витрачають бюджети наприкінці року. Пристойний CPM ($4,84) стримує одна з найменших кількостей реклами в дослідженні (1,39). Великий розкид і сильна сезонність. Добре ведений фінансовий канал, що влучає в четвертий квартал, може далеко обігнати цю медіану.

Здоров’я і спорт – RPM $1,23
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$3,54 |
$5,5–$7 |
$1,23 |
Низька ставка з очевидною причиною. Здоров’я монетизує лише 44% переглядів і несе мало реклами (1,39), тож навіть пристойний CPM $3,54 дає RPM $1,23. Середні канали ($1,33) випереджають малі ($0,76), і це одна з небагатьох ніш, де розмір допомагає, ймовірно, тому що більші канали про здоров’я роблять довші формати, зручніші для рекламодавців. Важіль той самий, що й у гаджетів. Зробити так, щоб більша частина наявних переглядів показувала рекламу.

Дитячий контент – RPM $0,33
|
Медіанний Studio CPM |
CPM рекламодавця* |
Медіанний RPM |
|
$1,59 |
$2,5–$3 |
$0,33 |
Найнижчий показник рейтингу, і на відміну від інших ніш, він структурний, а не ставка, яку можна підкрутити. Контент, позначений як «призначений для дітей», не може показувати персоналізовану рекламу через закон США COPPA, тому CPM падає до $1,59, а частка монетизованих переглядів до 32%, і обидва показники найнижчі в дослідженні. RPM виходить $0,33, приблизно тридцята частина освітнього. Правило діє і для українських авторів, бо YouTube вимагає позначати дитячий контент незалежно від вашого місцезнаходження. Дитячі канали відвойовують гроші обсягом і охопленням, а не ставкою. +22% у четвертому кварталі й дуже великі перегляди все одно можуть скластися в помітну суму, навіть коли виплата за перегляд майже не рухається.

Ставка не відновлюється, а дохід може. Дитячі канали, які пробивають стелю CPM, роблять це масштабом і структурою, а не рекламними ставками.
- Канал на 5,68 млн підписників, з яким працювала AIR, за квартал випустив на 35% менше відео, виріс на 76% за переглядами, а дохід зріс на 153% (англійською). Різницю між переглядами й доходом пояснюють час CPM у четвертому кварталі, більше трафіку з рекомендацій і Shorts як новий шар трафіку.
- Інший партнер, Emir Ela, одночасно перебудував публікацію Shorts, довгих відео й трансляцій і за три місяці виріс з 16,5 млн до 475 млн переглядів, а дохід зріс на 3 283%. Обмеження тут регуляторне. Потенціал ні.
Якщо ви ведете дитячий канал і шукаєте підхід, що дає таку різницю, ось чотири тактики для дитячих каналів, які працюють у 2026 році.
Що цей рейтинг каже і чого не каже
Чотири думки, які варто тримати в голові, коли порівнюєте ці цифри зі своїм каналом.
- Високе місце дає фору, а не зарплату. Нижня межа освіти вище за стелю більшості ніш, але майже в кожній ніші топові канали заробляють у три–вісім разів більше за найслабших. Те, де ви опинитеся всередині ніші, вирішує більше, ніж вибір самої ніші.
- CPM продає нішу, а RPM оплачує рахунки. Гаджети, бізнес і новини мають одні з найвищих Studio CPM у таблиці, але за RPM опиняються посередині або нижче, бо висока ставка на тонкому шарі монетизованих переглядів однаково дає мало грошей. Багато гайдів ставлять фінанси на перше місце з CPM $15–$50. У даних Studio цих 300 каналів бізнес і фінанси мають RPM $2,01, щоправда лише на трьох каналах.
- Розмір вибірки вирішує, наскільки довіряти цифрі. Транспорт, новини, їжа й бізнес спираються на кілька каналів, тож їхні точні цифри орієнтовні. Музика (45 каналів) і розваги (40) дають найстабільніші дані в рейтингу.
- Оплата лише половина вибору. Дитячий контент у вересні 2026 року ріс швидше за будь-яку іншу нішу, хоча платив найменше, як показує наш розбір найшвидших ніш і каналів на YouTube (англійською).
Як оплата ніш виглядає поруч із Shorts, трансляціями й сезонністю, дивіться в нашій статистиці монетизації YouTube 2026 року (англійською). Якщо у вашого каналу менше 10 000 підписників, подивіться, скільки заробляють малі канали за нішами (англійською) за перші шість місяців монетизації.
Ми також подивилися на дослідження крізь призму Shorts. RPM Shorts коливається від $0,02 до $1,48 залежно від ніші, це приблизно 3–14% від того, що та сама ніша заробляє на довгих відео. Ми виміряли це на 274 каналах, і музика єдина ніша, де розрив зникає.
Глядачі з України, а RPM не росте?
Це дослідження показує, скільки платить ваша ніша. Але не пояснює, чому канал поруч, у тій самій ніші й удвічі менший, заробляє з перегляду вдвічі більше. Full Channel Audit від AIR шукає це у ваших даних і перетворює на план.
- Де ваш RPM відносно медіани ніші й каналів, схожих на ваш
- Що його стримує, від переглядів без реклами й рекламних пауз до країн вашої аудиторії та формату
- План із 15 дій у 3 хвилі, упорядкований за впливом на дохід
- Звіт українською мовою