RPM на YouTube у 2026 році: реальні дані з 300 каналів | AIR Media-Tech
ВИ ТУТ

Скільки насправді платить YouTube у 2026 році? Реальні дані RPM з 300 каналів

Час читання

24 хв

Автор

Mariia Loboda

Останнє оновлення

01 Jul 2026

Скільки насправді платить YouTube у 2026 році? Реальні дані RPM з 300 каналів
Table of contents

Спитайте сотню ютуберів, скільки коштує один перегляд, – і почуєте сотню різних цифр, здебільшого взятих зі стелі або з чужих блогів. Ми вирішили не гадати. Натомість відкрили реальну YouTube-аналітику 300 каналів, з якими працює AIR Media-Tech, – усі монетизовані місяці з травня 2025-го до травня 2026-го – і порахували. Вийшло ось що: середній RPM – близько $2,30 за тисячу переглядів. Тобто приблизно $2 300 з кожного мільйона, уже після того, як YouTube забрав свої 45%.

Ця цифра зазвичай розчаровує – вона значно скромніша за CPM, якими розкидаються в інтернеті. Але справжня несподіванка в іншому: ніша важить набагато менше, ніж заведено думати. У межах однієї ніші найуспішніші канали заробляють утричі, а подекуди й увосьмеро більше за аутсайдерів. Ніша лише задає нижню межу. Куди ви підніметеся над нею – залежить від того, як ви ведете канал.

Від звичних таблиць RPM це дослідження відрізняє одне, і це принципово. Ми не переписували рекламодавські оцінки CPM – гарні цифри «до комісії», – а відкрили розділ доходів у 300 справжніх кабінетах YouTube Studio. Разом це 3 595 канало-місяців перевірених даних: RPM, CPM, кількість реклами, монетизовані покази, перегляди.

Далі – що ці дані кажуть про реальну ціну перегляду у 2026 році, чому у вашому кабінеті цифри менші, ніж в інтернеті, і які важелі впливають на ваш RPM сильніше, ніж будь-коли зможе тема каналу.

Про дослідження

Усі цифри в цій статті – з реальної YouTube-аналітики 300 каналів, з якими працює AIR Media-Tech, за кожен монетизований місяць із травня 2025-го до травня 2026-го. Разом – 3 595 канало-місяців.

Ми брали перевірені дані про RPM, CPM, кількість реклами, монетизовані покази й перегляди безпосередньо зі Studio – жодних оцінок рекламодавців чи прикидок сторонніх сервісів. У вибірці – канали від 10 тисяч до 50 мільйонів підписників у 13 нішах.

Усі головні цифри – медіани, тож жоден вірусний канал не може їх перекосити. Чотири ніші (транспорт, новини й політика, їжа й кулінарія, бізнес і фінанси) мали у вибірці менше десяти каналів – у всій статті вони позначені як орієнтовні.

Окремо ми розібрали, скільки за перегляд платить кожна ніша. Там є всі 13.

Які ніші YouTube платять найбільше у 2026 році?

Найбільше на YouTube платить освіта: середній RPM – $10,22. Це вчетверо більше за загальну медіану і приблизно в тридцять разів більше, ніж заробляє дитячий контент. А от нижче освіти розриви між нішами куди менші, ніж прийнято вважати.

   

[Графік: RPM за нішами, 2026]

Повний рейтинг за медіанним RPM:

Ніша

Медіанний RPM

Типовий діапазон (P25–P75)

Медіанний CPM у Studio

CPM рекламодавця*

Переглядів, щоб заробити $1 000

Освіта й наука

$10,22

$2,31 – $19,50

$5,91

$9,5–$12

~98 000

Транспорт*

$5,69

$3,17 – $9,81

$5,88

$9,5–$12

~176 000

Лайфстайл

$2,98

$1,77 – $5,24

$5,32

$8,5–$10,5

~336 000

Новини й політика*

$2,60

$1,79 – $3,62

$4,51

$7–$9

~385 000

Розваги

$2,43

$0,88 – $5,02

$3,98

$6,5–$8

~412 000

Крафт і хендмейд

$2,39

$1,00 – $3,90

$3,42

$5,5–$7

~418 000

Гаджети й технології

$2,33

$0,70 – $3,71

$5,73

$9–$11,5

~430 000

Музика

$2,28

$1,35 – $4,16

$4,05

$6,5–$8

~439 000

Їжа й кулінарія*

$2,25

$1,50 – $3,11

$4,04

$6,5–$8

~445 000

Геймінг

$2,05

$0,70 – $3,62

$4,05

$6,5–$8

~487 000

Бізнес і фінанси*

$2,01

$0,73 – $5,17

$4,84

$7,5–$9,5

~498 000

Кожна цифра тут – медіана, один вірусний канал не потягне її вгору. Ніші із зірочкою мали у вибірці менше десяти каналів, тож їхні цифри радше орієнтир, ніж точне значення.

* Що таке CPM рекламодавця і чому він вищий?
  

Медіанний CPM у Studio – реальна виміряна ставка з кабінету кожного каналу. CPM рекламодавця – оцінка «до комісії», яку публікують сторонні сервіси на кшталт Social Blade, і саме нею зазвичай оперують автори. Вона в 1,5–2 рази вища, бо рахує тільки покази реклами: ззовні не видно ні частки монетизованих показів, ні кількості реклами, ні географії аудиторії. Скільки грошей насправді падає на рахунок, видно лише зі Studio – саме ці цифри ви бачите у колонці «Медіанний CPM у Studio»

В освіти високий RPM із трьох причин: глядач приходить із конкретною метою, рекламодавці готові платити за таку аудиторію більше, і майже чотири з п’яти переглядів показують рекламу.

Середина таблиці – від розваг до бізнесу – здається одним щільним кластером, але не забувайте: це медіани. Усередині кожної з цих ніш аудиторія одного каналу може бути для рекламодавців у рази ціннішою, ніж аудиторія сусіднього, тож два канали в одній ніші нерідко заробляють зовсім по-різному. Розкид нижче показує це наочно.

І тут ми підходимо до головного.

Чи визначає ніша ваш RPM?

Менше, ніж здається. Розкид усередині ніші зазвичай більший, ніж різниця між нішами. Два освітні канали можуть заробляти $2,31 і $19,50. Два ігрові – $0,70 і $3,62. Нижче – середні 50% кожної ніші з позначеною медіаною.

 

[Графік: Розкид RPM усередині ніш]

Ніша

Нижня чверть

Медіана

Верхня чверть

Розрив

Освіта й наука

$2,31

$10,22

$19,50

8,4×

Бізнес і фінанси*

$0,73

$2,01

$5,17

7,1×

Розваги

$0,88

$2,43

$5,02

5,7×

Дитячий контент

$0,16

$0,33

$0,88

5,4×

Гаджети й технології

$0,70

$2,33

$3,71

5,3×

Геймінг

$0,70

$2,05

$3,62

5,2×

Крафт і хендмейд

$1,00

$2,39

$3,90

3,9×

Музика

$1,35

$2,28

$4,16

3,1×

Транспорт*

$3,17

$5,69

$9,81

3,1×

Лайфстайл

$1,77

$2,98

$5,24

3,0×

Їжа й кулінарія*

$1,50

$2,25

$3,11

2,1×

Здоров’я і спорт

$0,72

$1,23

$1,53

2,1×

Новини й політика*

$1,79

$2,60

$3,62

2,0×

Найширший розкид – в освіти: верхня чверть заробляє у вісім із гаком разів більше за нижню. У бізнесі та розвагах – у п’ять–сім разів. Навіть у порівняно рівних нішах, як-от музика чи геймінг, найкращі заробляють утричі-вп’ятеро більше за найслабших. Розкид звужується лише там, де ставки й так мінімальні, – падати нижче просто нікуди.

Зупиніться на цьому на хвилину, бо це міняє саму постановку питання про «найкращу нішу».

Якщо типовий ігровий канал заробляє $2,05, а верхня чверть ігрових каналів – понад $3,62, то рости всередині своєї ніші вигідніше, ніж її міняти. Автор, який вагається, чи не піти з геймінгу в технології, ганяється за різницею у $0,28 між медіанами – і не бачить розриву у $2,92, який уже існує між самими геймерами.

Верхні канали ніші від нижніх найчастіше відрізняє не контент. Відрізняє механіка монетизації, у яку більшість авторів навіть не зазирає: яка частка переглядів показує рекламу, скільки реклами припадає на перегляд і чи не стоїть на каналі випадкова позначка, що ріже ставки. Про кожен із цих пунктів – далі.

Про те, як канали з однаковою кількістю підписників заробляють у десять разів по-різному, ми писали окремо – там розібрано шість реальних кейсів.

  

Канал удвічі менший за ваш заробляє більше. Чому?

  

Ніша та сама, підписників менше, а RPM вищий. Так буває постійно, і самі відео тут майже ні на що не впливають. Фахівці AIR проаналізували понад 3 000 каналів і можуть швидко знайти, що саме гальмує ваш. → Дізнатися, що стримує ваш RPM.

Чому ваш RPM менший за цифри з інтернету?

Тому що гучні цифри в мережі – це CPM, а вам платять за RPM. Це різні метрики, і саме в різниці між ними ховається більшість «зниклих» грошей.

CPM – це сума, яку рекламодавець платить за тисячу показів реклами, ще до того, як YouTube забере своє. RPM – це те, що доходить до вашого рахунку за тисячу переглядів: уже без 45% YouTube і з урахуванням усіх переглядів, де реклами не було взагалі. Довідка YouTube описує цей розподіл прямим текстом.

Коли автор каже «в моїй ніші CPM $15», він цитує оцінку для рекламодавців – найпривабливішу цифру в кабінеті – й оминає три відрахування, що стоять між нею та реальністю. Ту саму завищену цифру показують і сторонні сервіси: вони оцінюють канал ззовні й не бачать ні частки монетизованих показів, ні кількості реклами, ні розподілу доходу. Ці дані відкриває лише YouTube Studio – і саме на такому доступі побудоване це дослідження.

Ось як це виглядає на прикладі гаджетів.

Рекламодавці цінують технічну аудиторію, тож оцінка CPM для них тримається на рівні $9–11. У Studio той самий CPM – уже $5,73. А реальний RPM – $2,33. Цифра тане на кожному кроці, і теза «технології платять $12» описує світ, якого автор ніколи не побачить у власній аналітиці.

Тож порівнюючи свій кабінет із цифрою з інтернету, ви найчастіше ставите поруч власний RPM після всіх відрахувань – і чийсь CPM до відрахувань, ще й взятий із найкращого місяця. Дві різні метрики під одним знаком долара.

Якщо й існує просте правило, що знімає цю плутанину, то ось воно: будь-який CPM із цитат діліть приблизно навпіл – це частка YouTube, – а потім відніміть ще шматок за перегляди без реклами. Те, що лишиться, і буде близьким до вашого реального RPM. Усі цифри в цьому дослідженні – саме такі, «після всього».

Як часто ваші перегляди показують рекламу?

Про це відрахування не згадує майже ніхто, хоча саме воно й створює весь розрив між CPM і RPM. Гроші приносить не кожен перегляд, а лише той, під час якого показали рекламу, – YouTube називає це монетизованим показом. На наших 300 каналах медіанний канал монетизував лише 53% переглядів. Майже половина трафіку типового каналу не приносила ані копійки.

   

[Графік: Частка монетизованих показів за нішами]

Ніша

Переглядів із рекламою

Ніша

Переглядів із рекламою

Освіта й наука

77%

Їжа й кулінарія*

54%

Транспорт*

62%

Новини й політика*

53%

Лайфстайл

61%

Музика

52%

Крафт і хендмейд

57%

Здоров’я і спорт

44%

Бізнес і фінанси*

56%

Гаджети й технології

34%

Геймінг

55%

Дитячий контент

32%

Розваги

55%

   

Ці розбіжності багато що пояснюють у таблиці RPM вище. Освіта монетизує 77% переглядів – рекорд серед усіх ніш: глядачі дивляться довго, не тікають на рекламі, а сам контент зручний для рекламодавців.

Дитячий контент монетизує лише 32%, гаджети – 34%. Обидві ніші заробляють помітно менше, ніж обіцяє їхній CPM, саме тому, що левова частка трафіку до рекламодавця просто не доходить. Канал про гаджети цілком може мати пристойний CPM $5,73 – і водночас RPM $2,33, бо рекламу бачить лише третина його глядачів.

Про цей важіль більшість авторів навіть не чула. А тим часом його можна виправити.

Короткі сесії перегляду, відтік глядачів ще до першого мід-ролу, недоналаштована реклама, трафік із регіонів, де вона майже нічого не коштує, – усе це зменшує частку переглядів, які приносять гроші. Два канали з однаковим CPM та однаковими переглядами можуть через саму лише цю цифру заробляти вдвічі по-різному.

Половина ваших переглядів не показує рекламу. Знаєте, котра саме?

Частку монетизованих показів не видно на поверхні, але по доходу вона б’є безжально. Аудит AIR розбирає її рядок за рядком і показує, де канал втрачає гроші. → Знайти, де протікає дохід.

Скільки реклами припадає на один перегляд?

Другий непомітний важіль – кількість реклами, яку несе один монетизований перегляд. Що її більше, то більший дохід із перегляду – доки ви не перегнули палицю й не втомили глядача. У медіані по вибірці один монетизований перегляд ніс близько 1,55 реклами.

Ця цифра залежить від ніші й формату: довгі відео з кількома мід-ролами несуть більше, короткі – одну рекламу або жодної.

Ніша

Реклами на монетизований перегляд

Ніша

Реклами на монетизований перегляд

Транспорт*

2,55

Їжа й кулінарія*

1,59

Крафт і хендмейд

1,90

Музика

1,56

Освіта й наука

1,84

Геймінг

1,44

Новини й політика*

1,71

Бізнес і фінанси*

1,39

Гаджети й технології

1,71

Здоров’я і спорт

1,39

Лайфстайл

1,69

Дитячий контент

1,29

Розваги

1,64

   

Попереду транспорт – там довгі відео, у які вміщується кілька мід-ролів. Крафт і освіта теж високо: туторіали зазвичай додивлюються до кінця. Найменше реклами в дитячому контенті – відео короткі, а сам формат обмежує, куди її можна ставити.

З усіх важелів цей – найбільш підконтрольний вам. У десятихвилинне відео вміщується кілька мід-ролів, у восьмихвилинне – заледве один. Вибудувати ритм відео з природними паузами й увімкнути мід-роли, які пропонує YouTube, – часто найшвидший чесний спосіб підняти RPM, і аудиторію для цього нарощувати не треба. Ми навчили власний AI-інструмент на тисячах каналів розставляти рекламні паузи так, щоб вони заробляли максимум і не шкодили утриманню.

Більший канал – вищий RPM?

Ні.

Кількість підписників майже нічого не каже про RPM.

Ми поділили канали на групи за розміром – і медіани вийшли практично однаковими: малі канали (10–100 тис. підписників) – близько $2,14, середні (100 тис.–10 млн) – близько $2,04. Більший канал не означає дорожчий перегляд. Це загальна картина; в окремих нішах медіани малих і середніх можуть розходитися на кілька доларів у будь-який бік – це видно з таблиці нижче.

  

[Графік: Малі проти середніх каналів за нішами]

А якщо зазирнути всередину ніш, «перевага розміру» зникає зовсім.

У лайфстайлі малі канали ($3,82) випереджають середні ($2,04). У гаджетах малі ($3,10) заробляють більш ніж удвічі більше за середні ($1,40). У музиці й геймінгу різниця – лічені центи. Освіта й розваги хиляться в інший бік, там попереду середні канали, але правила, яке працювало б у всіх нішах одразу, немає.

Ніша

Малі (10–100 тис.)

Середні (100 тис.–10 млн)

Хто попереду

Освіта й наука

$9,54

$11,15

Середні

Лайфстайл

$3,82

$2,04

Малі

Гаджети й технології

$3,10

$1,40

Малі

Крафт і хендмейд

$1,17

$2,90

Середні

Розваги

$1,36

$3,40

Середні

Геймінг

$2,07

$2,10

Порівну

Музика

$2,28

$2,28

Порівну

Здоров’я і спорт

$0,76

$1,33

Середні

Пояснення просте. RPM – це ставка за перегляд, а мільйон підписників не робить окремий перегляд дорожчим. Невеликий канал зі сфокусованою аудиторією в платоспроможному регіоні спокійно обходить гіганта з випадковими, поверховими переглядами. Підписники нарощують загальний дохід, бо додають переглядів, але ставку не піднімають. Тож якщо канал уперся в стелю, «рости далі» – рідко правильна відповідь. Правильна зазвичай – «краще монетизувати те, що вже є».

Канал, удесятеро менший за ваш, має вищу ставку?

 

RPM піднімають не підписники, а механіка. Аудит покаже, які важелі менший канал уже використовує, а ви – ще ні.→  Знайти, чого бракує вашому каналу.

Чи більше відео – більше грошей за перегляд?

Залежності по прямій немає. Ми впорядкували канали за кількістю відео на рік і подивилися на RPM кожної групи. Крива вийшла U-подібною, а не висхідною.

[Графік: Кількість публікацій проти RPM]

Канали, які публікували найменше (близько 3 відео на рік), мали медіанний RPM $2,07. Середні групи просідали до $1,57. А найактивніші (близько 288 відео на рік) знову піднімалися – до $2,73. Статистично зв’язок між кількістю відео та RPM майже нульовий.

Група за кількістю публікацій

Відео за 12 місяців (медіана)

Медіанний RPM

Нижня чверть

~3

$2,07

Друга чверть

~32

$1,83

Третя чверть

~98

$1,57

Верхня чверть

~288

$2,73

На двох вершинах цієї кривої – дві різні стратегії.

Канали з малою кількістю відео беруть якістю: кілька довгих, щільних роликів, які додивляються до кінця, – а це піднімає і частку монетизованих показів, і кількість реклами.

Канали-конвеєри виграють на іншому: вони безперервно годують алгоритм і набирають стільки переглядів, що навіть скромна ставка перетворюється на відчутні гроші. Пастка чекає посередині – коли відео вже забагато, щоб тримати якість, і ще замало, щоб запустити маховик обсягу.

Єдине, чого дані не вибачають, – конвеєр посередніх відео, і розплата за нього накопичується. У геймінгу та освіті канали з понад 1 000 відео збирають на нові ролики в 11–18 разів менше переглядів, ніж канали, де відео менше 50. Річ не в кількості як такій: мертвий контент у великих архівах поступово звужує аудиторію для всього, що канал публікує далі. Пастка обсягу – це пропорція слабких відео до сильних.

Хто насправді заробляє на YouTube?

Меншість. Якщо скласти реальний рекламний дохід усіх 300 каналів, верхні 10% зібрали 58% грошей. Верхня чверть – 82%. А нижня половина каналів поділила між собою 4%.

    

[Графік: Концентрація доходу серед 300 каналів]

Група каналів

Частка загального рекламного доходу

Верхні 10% (30 каналів)

58%

Верхні 25% (75 каналів)

82%

Верхні 50%

96%

Нижні 50% (150 каналів)

4%

Лідери за доходом не скупчені в «багатих» нішах – вони розкидані по геймінгу, музиці, розвагах, освіті. Об’єднує їх виконання: висока частка монетизованих показів, продумана кількість реклами, чисті налаштування й аудиторія в платоспроможних регіонах. Ніша відчинила їм двері, але хто вийшов із грошима – вирішила механіка.

У цього є зворотний бік, і він обнадійливий.

Якщо розрив між верхом і низом здебільшого механічний, а не тематичний, його можна скоротити, не змінюючи ні контент, ні обличчя, ні тему. Канали з верхніх 10% не роблять нічого недосяжного. Вони просто роблять те, що ви, можливо, ще не перевіряли.

Топ-10% каналів забирають 58% грошей – і працюють у тих самих нішах, що й ви.

Різниця в механіці, а отже, її можна знайти й повторити. За понад 3 000 аудитів AIR з’ясувала, що саме відрізняє канали з верхніх 10% від решти. → Порівняти свій канал із топ-10%.

Коли RPM на YouTube найвищий?

Протягом року ставку рухають два чинники, і обидва настільки передбачувані, що під них можна планувати: пік у четвертому кварталі та провал у січні.

   

[Графік: Медіанний RPM за місяцями]

Якщо звести всі ніші разом, медіанний RPM росте всю осінь і в листопаді сягає піку $2,35 – за увагу глядачів змагаються рекламодавці Чорної п’ятниці та свят. А далі – обвал.

Січень дає $1,56: на 34% нижче за листопадовий пік і на 27% – за грудень. Рекламні бюджети обнуляються, святковий ажіотаж минає, і ставка провисає на чотири–шість тижнів, перш ніж поволі відновитися.

Місяць

Медіанний RPM

Місяць

Медіанний RPM

Січень

$1,56

Липень

$1,91

Лютий

$1,82

Серпень

$1,98

Березень

$1,84

Вересень

$2,15

Квітень

$1,93

Жовтень

$2,19

Травень

$1,90

Листопад

$2,35

Червень

$2,05

Грудень

$2,12

Передсвятковий підйом ділиться нерівно: одні ніші його майже не відчувають, інших він розгойдує на десятки відсотків.

   

[Графік: Приріст RPM у четвертому кварталі за нішами]

Бізнес і фінанси в четвертому кварталі додають майже 60%, їжа – близько 39%, крафт, музика й дитячий контент – понад 20%. Освіта й розваги, стабільні цілий рік, зрушуються на лічені відсотки. Якщо ваша ніша з «розгойданих», календар стає робочим інструментом: тримайте найсильніші, найзручніші для реклами відео на жовтень–листопад і не робіть висновків про канал за січневою аналітикою – у січні просідають усі.

Ніша

Приріст RPM у Q4

Ніша

Приріст RPM у Q4

Бізнес і фінанси*

+60%

Здоров’я і спорт

+12%

Їжа й кулінарія*

+39%

Освіта й наука

+11%

Крафт і хендмейд

+22%

Геймінг

+9%

Дитячий контент

+22%

Новини й політика*

+7%

Музика

+21%

Лайфстайл

+6%

Транспорт*

+17%

Розваги

+4%

Гаджети й технології

+13%

   

Із сезонністю можна грати.

У цих матеріалах – коли саме і як виводити канал на пік активності.

Хочете розбір своєї ніші?

Це дослідження – про те, скільки коштує перегляд на YouTube загалом і що на це впливає. Якщо потрібні цифри саме по вашій ніші – скільки платить кожна, звідки різниця у ставках і як кожна з них гойдається протягом року, – ми розібрали всі 13 у супутній статті.

Що з цього випливає для вашого каналу

Якщо з 3 595 канало-місяців реальних даних треба винести три висновки, то ось вони.

  • Ніша визначає нижню межу, а не ваш дохід. Розрив між найкращими й найслабшими каналами всередині однієї ніші більший, ніж різниця між більшістю ніш. Тому робота, яка окупається найкраще, майже ніколи не зводиться до «змінити тему». Найчастіше це підйом усередині ніші, яка у вас уже є.
  • Важелі, які вирішують, де ви опинитеся, – механічні й здебільшого непомітні: частка переглядів із рекламою, кількість реклами на перегляд, налаштування й позначки аудиторії, які можуть тихо різати ставку. Жодного з них не видно в цифрі RPM, якою міряються ютубери, – і кожен можна перевірити.
  • Календар – це інструмент. Ставки на піку в листопаді й на дні в січні. Ставте найсильніші відео на четвертий квартал і ніколи не оцінюйте канал за січнем.

І останнє: чимала частина доходу авторів узагалі не проходить через RPM. Спонсорство, власні продукти, платні підписки нерідко приносять більше за рекламу – надто каналам зі згуртованою аудиторією, яка їм довіряє. Рекламні ставки – це нижня межа, яку вимірює це дослідження. Стелю будують поза платформою.

Від вибірки – до вашого кабінету

Це дослідження показує, скільки коштує перегляд на YouTube і що на це впливає. Чого воно показати не може – котрий саме важіль стримує ваш канал сьогодні. Відповідь лежить у вашій аналітиці: частка монетизованих показів, розташування реклами, позначки аудиторії, налаштування.

Фахівці AIR проаналізували понад 3 000 каналів і знаходили ці слабкі місця для кожного – знайдуть і для вашого. Аудит працює з тими самими даними, що й це дослідження, тільки по вашому каналу, і показує, де саме канал втрачає гроші та які важелі зрушать ставку.

Що ви отримаєте:

  • структурований звіт: упаковка, утримання, джерела трафіку, формати, структура доходу, поведінка аудиторії;
  • план дій на 30 днів, відсортований за впливом на дохід;
  • живий розбір на 45–60 хвилин зі старшим стратегом AIR.

Замовити аудит каналу AIR →

Часті питання

Який RPM на YouTube вважається хорошим у 2026 році?

Для більшості ніш нормальний медіанний RPM – від $2 до $3. Понад $5 – сильний показник: зазвичай це освіта, транспорт або дуже добре монетизований канал. Менше $1 найчастіше означає дитячий контент або низьку частку монетизованих показів, яка тягне ставку вниз.

Чим CPM відрізняється від RPM?

CPM – це сума, яку рекламодавці платять за тисячу показів реклами, до комісії YouTube. RPM – те, що отримуєте ви за тисячу переглядів: після 45% частки YouTube і з урахуванням переглядів без реклами. RPM завжди менший, і саме він приходить на рахунок.

Яка ніша YouTube платить найбільше за перегляд?

Освіта й наука: медіанний RPM $10,22 – учетверо більше за загальну медіану. Причини: аудиторія з наміром купувати, високі ставки рекламодавців і реклама в 77% переглядів.

Чому мій RPM низький, хоча ніша платить добре?

Найчастіше тому, що рекламу показує замало ваших переглядів. Медіанний канал монетизує лише близько 53% переглядів; якщо у вас менше – RPM просідає незалежно від ніші. Кількість реклами та географія аудиторії теж важать.

Чи мають більші канали вищий RPM?

Ні. Кількість підписників майже не впливає на RPM. Малі канали часто не поступаються середнім у тій самій ніші або й обходять їх: RPM – це ставка за перегляд, а підписники не роблять перегляд дорожчим.

Коли RPM на YouTube найвищий?

У четвертому кварталі, з піком у листопаді на святковій рекламі. У січні ставка різко падає – приблизно на третину від листопадового піку – і поступово відновлюється протягом року.

Дізнайтесь більше

Показати всі